תכנון טיול

איך להוזיל עלויות בתכנון טיול לחו"ל? (4/4)

5 טיפים לתכנון יעיל של מרכיבי עלות הטיול 💰💰💰

הטיפ הרביעי: תכננו נכון את שעות הטיסה שלכם

נושא נוסף שכדאי להכיר ולשים אליו לב בתכנון הטיול בהיבט הכלכלי הוא שעות הטיסה. דיברנו על כך שלכל טיסה בכל כיוון יש מחיר שונה. ליעדים רבים יש מספר טיסות ביום של אותה חברה או של מספר חברות תעופה שונות. הזכרנו כבר את הצורך בתכנון חכם ושווי משקל. לעיתים טיסה בכוון הלוך, שנוחתת בשעות הערב המאוחרות ביעד, יכולה להיות זולה יותר אך יחד עם זאת יש לכך מספר משמעויות:

  1. זה מייקר מן הסתם את הטיול בעלות של לילה נוסף (מלון או מקום לינה אחר) כאשר כלל לא ברור אם נוכל "לנצל" את ערב ההגעה על מנת להתחיל ו"לטעום" מן היעד.
  2. יש לקחת בחשבון שהגעה בשעה מאוחרת תצריך בהרבה מקרים הסעה מיוחדת (מונית או הסעה פרטית) למלון בעלות יקרה יחסית – אתם מגיעים מאוחר, חושך בחוץ, מזוודות עליכם, לא בטוח שיש תחבורה ציבורית זמינה ונוחה למלון ואם אתם עם ילדים אז על אחת כמה וכמה...
לוח טיסות בשדה תעופה

Photo by JESHOOTS.COM

אז מצד אחד ניתן להוזיל את כרטיס(י) הטיסה אך בתכנון נכון יש לקחת בחשבון את עלויות הלינה והתחבורה הנוספות (אם ישנן כאלה) ואת המתמטיקה כבר תדעו לעשות בעצמכם.

ולסיום, וזה כבר יוביל אותנו לטיפ האחרון, אם אתם מתכננים לשכור רכב יש לשים לב אם סוכנויות ההשכרה פתוחות בשדה בשעות הערב/לילה, היכן הן ממוקמות (לעיתים מחוץ לשדה), עלות הרכב ללילה נוסף ואם משאירים את איסוף הרכב לבוקר אז חשוב לברר כיצד ניתן להגיע למחרת בבוקר לסוכנות השכרה קרובה.

כמובן שיש יתרונות תפעוליים רבים להגעה בשעות הערב - קמים רעננים בבוקר למחרת לתחילת הטיול, בעיקר עם ילדים ועוד... כאמור את המשמעויות הכלכליות הנוספות של טיסה זולה יותר שמגיעה ליעד בשעות הערב ניתן להשליך ולחשב גם עבור טיסה זולה יותר שממריאה חזרה מהיעד בשעות הבוקר המוקדמות (מאד).

טיפ חמישי ואחרון: מי מפחד מהאחד בספטמבר?

שלד לוויתן כחול במוזיאון הלאומי להסטוריה בלונדון, אנגליה

שלד הלוויתן הכחול, Natural History Museum, לונדון. Photo by Hulki Okan Tabak

ונקנח בטריק ידוע... הרבה פעמים מחירי הטיסות נוחתים אחרי האחד בספטמבר. חופשת הקיץ הרשמית מסתיימת, התלמידים והמורים חוזרים למסגרות ורב המטיילים יעדיפו לחזור בזמן לפתיחת שנת הלימודים.

אם מזמינים טיסה חזור לאחר האחד בספטמבר, יש סיכוי שמחיר כרטיס הטיסה יהיה זול באופן משמעותי.

פגשתי אנשים רבים שחוששים מכך שהילדים יפסידו את היומיים שלושה הראשונים בבית הספר או בגן. אני מבין אם מדובר במעבר למסגרת חדשה (מיסודי לחטיבה או מגן לכתה א' כמובן). לכל השאר אני אומר, שווה לכם לשקול!

אני מאמין שלראות דינוזאורים ב Natural History Museum בלונדון יעשיר את הילדים יותר מכל שיעור ראשון בשנה בהיסטוריה.

זה היה הפוסט הרביעי והאחרון בסדרת הפוסטים "איך להוזיל עלויות בתכנון טיול לחו"ל?" ואם הגעתם עד לכאן אז תהיו בטוחים שחסכתם לא מעט - סחתיין עליכם!!💪🏻

רוצים להגיב?